KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvareller 7449528

nr 744 9528

Rolf Smedman

(1929-2000), Sverige

Akvareller, 2 st. Rolf Smedman (1929-2000), djur i natur, signerade, 1985, ca. 40x30, en med skadat glas

Rolf Smedman, svensk målare och författare, född i Njurunda 1929, död 2000.

Utrop:

1.000 kr

Såld:

600 kr

måndag 27 februari 2012
kl 18:30:25

Rolf Smedman

Läs mer om Rolf Smedman